انجمن صنفی کارگران و استادکاران سپیدان و حومه

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

انجمن ،کارگران،سپیدان

اولین جلسه کمسیون کارگری شهرستان سپیدان در سال 98 

با حضور انجمن صنفی کارگری برگزار شد

جلسه کمیسیون کارگری شهرستان سپیدان به ریاست جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان با حضور ابراهیم هوشمندی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی  سپیدان ، کارفرمایان  و سایر اعضا به منظور بررسی وحل مشکلات   معوقات جامعه کارگری واخراج کارگران واحدهای تولیدی-صنعتی شهرستان و مشکلات کارفرمایان  در محل فرمانداری سپیدان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان سپیدان  اولین جلسه کمسیون کارگری در سال جاری  به همت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور رفع مشکلات حقوق و اخراج کارگران در محل فرمانداری برگزار گردید.

جمال جوادی جهرمی فرماندار سپیدان با اشاره به تعویق چندماهه در پرداخت حقوق کارگران برخی واحدهای تولیدی درشهرستان وضعیت معیشتی این کارگران را بسیار نامناسب دانست و بر ضرورت تسریع در پرداخت حقوق معوقه آنان تاکید کرد.

وی در ادامه اظهار بیان نمود : ما با حسن نیت ، وفاداری و افق بلندی که از صنعتگران و کاررمایان شهرستان سراغ داریم انتظار داریم که با همه نابسامانی ها و نارسایی هایی که در حوزه بازار با آن روبه رو هستند در حد امکان اقدام به اخراج کارگران نکنند و کارگران را با مدیریت مناسب و همین کیفیت حفظ کنند و اگر در یک وضعیت خاص مجبور به تعدیل کارگر شدند اولویت حضور در ادامه مسیر را به کارگران بومی دهند و از اخراج نیروهای بومی خودداری و شرایط را از جهت تسریع در پرداخت حقوق معوقه کارگران در اسرع وقت فراهم نمایند.

 

ابراهیم هوشمندی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان  سپیدان ضمن یادآوری و تشریح مصوبات جلسه قبل ، با بیان اینکه حفظ اشتغال موجود باید در اولویت کار قرار گیرد گفت : ما نهایت همکاری و همراهی را با واحدهای تولیدی و کارفرمایان داریم و انتظار داریم کارفرمایان هم در جهت حفظ حقوق کارگران تلاش نمایند.

هوشمندی خاطر نشان کرد  : کارگران توقع زیادی از دولت  و کارفرمایان ندارند و همیشه در پای کار بوه و هستند . در شرایط کنونی، حفظ اشتغال موجود و صیانت از سفره و معیشت‌ آنان ، مهم‌ترین دغدغه است و بر این باورهستیم که این خواسته‌های ابتدایی، مطالبات زیادی نیستند.  

در پایان ضمن قول مساعد کارفرمایان و صنعتگران در حل مشکلات حقوق کارگران مقرر گردید واحد های مشکل دار  در  سایت بهین یاب ثبت نام نمایند.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۳۴
روابط عمومی اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی شهرستان سپیدان |
 
طراحی سایت و سئو توسط سپید پیام برتر سپیدان
Top