انجمن صنفی کارگران و استادکاران سپیدان و حومه

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

کارگران،ساختمانی

رئیس کانون انجمن های صنفی کارگران ساختمانی کشور

یک ملیون کارگر ساختمانی در کشور بیمه شده اند

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمان کشور:

یک میلیون کارگر ساختمانی در کشور بیمه شده اند

 

قزوین- رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمان کشور گفت: در حال حاضر یک میلیون نفر از کارگران ساختمانی تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر شوکت روز جمعه در دیدار با رئیس کانون صنفی کارگران ساختمانی استان قزوین گفت: در حال حاضر تعداد ۴۵۰ انجمن صنفی کارگری صنعت ساختمان در کشور فعالیت می‌کنند.

وی افزود: تاکنون با تشکیل ۲۰ کانون انجمن‌های صنفی کارگری صنعت ساختمان در استان‌های مختلف کشور توانسته‌ایم این تعداد کارگر را تحت پوشش گرفته و در جهت ارتقا سطح مهارت‌ها، آموزش و بیمه تأمین اجتماعی این اقشار گام برداریم.

 

شوکت در ادامه بیان کرد: ۳۰۰ هزار نفر با تشکیل پرونده در نوبت بیمه شدن قرار دارند تا از مزایای بیمه تأمین اجتماعی برخوردار شوند.

وی تصریح کرد: در راستای بهبود فضای کسب و کار آئین نامه مربوطه توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تدوین شده و برای طرح در جلسه هیئت دولت ارائه و ارجاع شده است که امیدواریم با تصویب آن در هیئت دولت علاوه بر حفظ فضای کسب و کار برای کارگران صنعت ساختمان کشور و تحول در آن موجب جلوگیری از بکارگیری اتباع بیگانه در صنعت ساختمان کشور که تهدیدی جدی برای فرصت‌های شغلی صنعت کارگران کشور است می‌شود.

 

شوکت اظهارامیدواری کرد با افزایش تعداد بیمه شدگان کارگران ساختمانی زمینه امنیت شغلی این افراد فراهم شود.

کد خبر 4588785

 

طراحی سایت و سئو توسط سپید پیام برتر سپیدان
Top